WIZJA

Myślą przewodnią Micante jest miłość do piękna, chęć podzielenia się z innymi ludźmi tym, co kochamy, co uważamy za wartościowe.

Micante to nie tylko ponadczasowe piękno i styl, lecz także ciągłe poszukiwanie funkcjonalności i modułowości, łatwości w dopasowaniu do różnych przestrzeni i sytuacji. To niespotykana jakość, dbałość o szczegóły, nowoczesne technologie, zaawansowane projektowanie bryłowe, jedne z najlepszych materiałów na świecie.

Koncepcja marki i działalności firmy została stworzona od podstaw przez mały zespół polskich inżynierów i projektantów. Pracują z nami elektronicy, mechanicy oraz projektanci designu – doświadczeni absolwenci Politechnik i Akademii Sztuk Pięknych, dzięki którym osiągnęliśmy nadzwyczajne efekty w postaci szczegółowo dopracowanych mebli.

NASZA PASJA

Nasze wartości znajdziesz w każdym produkcie Micante

OSZCZĘDNOŚĆ MATERIAŁU 86%
DBAŁOŚĆ O ŚRODOWISKO 100%
DOPRACOWANIE SZCZEGÓŁÓW 100%
DESIGN 100%
NAJWYŻSZA JAKOŚĆ 100%
TRWAŁOŚĆ 100%

JAK POWSTAJĄ
MEBLE MICANTE

Cały proces tworzeniania mebla odbywa się w Polsce, pod naszym stałym nadzorem.

PROJEKTOWANIE

Zaprojektowanie Twojego mebla, czyli najciekawszą część, powierzyliśmy projektantom polskim i europejskim. Większość pomysłów powstaje w naszym studio, ale rozwijająca się współpraca z zagranicznymi designerami już wkrótce zaowocuje nowymi, niespotykanymi rozwiązaniami…

EKOLOGIA

Wprowadziliśmy zasady projektowania ekologicznego, dlatego do produkcji mebli stosujemy wyłącznie materiały podlegające recyklingowi oraz zużywamy ich dokładnie tyle, ile potrzeba do wytworzenia trwałego i wytrzymałego produktu. Dzięki temu zyskujesz i Ty (płacisz mniej za produkt), i nasze środowisko (mniej materiału do recyklingu).

Nad wdrożeniem tego projektu czuwali specjaliści z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Nasze produkty zostały przebadane w laboratoriach Politechniki, aby nadać im pożądane cechy wytrzymałościowe. Ta współpraca przekłada się bezpośrednio na najwyższą jakość naszych produktów.

PRODUKCJA

Produkty marki Micante wykonujemy z polietylenu w procesie formowania rotacyjnego. Dzięki zastosowaniu tej nowoczesnej technologii nasze meble są odporne na mróz, wysokie temperatury, śnieg, deszcz i promieniowanie UV. Idealnie sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków.

Stawiamy na to, co podczas użytkowania mebli Micante jest najważniejsze dla Ciebie – piękna forma, perfekcyjne wykończenie, łatwość w utrzymaniu i wyjątkowa trwałość.